AVUKATLARIMIZ

Av. Prof. Dr. Yüksel ERSOY

Hukuk eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmıştır. Adalet Bakanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak Hukuk Doktorasını Roma Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış; bunu takip eden yıllarda Ankara Üniversitesi’nde önce asistan ve doçent daha sonra profesör olarak görev almıştır. 1975 yılında A.B.D’deki Kaliforniya Üniversitesi Berkeley – Boalt Hall Hukuk Fakültesi’nde bir öğretim yılı süreyle misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. 1978-1979 yıllarında yine A.B.D’de Virginia Eyaletinde bulunan Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin uluslararası hukuk departmanında misafir öğretim üyesi ve araştırmacı olarak çalışmıştır. Ankara Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta iken 1968-1972 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji, Sosyal Çalışma ve İktisat bölümlerinde Suçluluk Sosyolojisi ve Hukuka Giriş dersleri, Ankara Polis Akademisi’nde 1970-1975, 1976-1978 ve 1980-1988 yıllarında Ceza Hukuku dersleri vermiştir.

Avukatlık stajından sonra, Ankara Barosu’na 1968 yılında kayıt olmuş ve bir süre danışmanlık yaptıktan sonra Ersoy Hukuk Bürosu’nu kurmuştur.

2003 yılı Şubat ayında Ankara Üniversitesi’nden emekliye ayrıldıktan sonra 2005-2015 Akademik yıllarında Ankara Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Uluslararası Tahkim konusunda ders vermiştir.

Av. Prof. Dr. Yüksel Ersoy, Paris’teki Uluslararası Ticaret Odası’nın (ICC) Tahkim Kuralları veya UNCITRAL Kuralları veya yerel tahkim kuralları çerçevesinde görülen birçok uluslararası ticari tahkim davalarında “savunma müşaviri” veya “hakem” olarak görev yapmıştır ve yapmaktadır.
Yabancı dillerden İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

Başlıca ilgi alanları Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Uluslararası Özel ve Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Medeni Hukuk, İnşaat Hukuku, Ticari İşletmeler Hukuku, Ceza Hukuku, alanlarında çalışmaktadır. Adli ve İdari Yargının tüm derecelerinde avukat ve hakemlik çalışmaları yapmış bulunmaktadır.

Av. Görkem ERSOY

1994 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Bunu takiben 1994-1997 yılları arasında, İngiltere’deki East Anglia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. 1998 yılında fark sınavları vererek Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de mezun olduktan ve stajını yaptıktan sonra 2000 yılında Ankara Barosu’na kaydını yaptırmıştır.

Yabancı dillerden İngilizce bilmektedir.

Başlıca ilgi alanları Ticaret Hukuku, Uluslararası Özel ve Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticari İşletmeler Hukuku, İnşaat Hukuku, İş Hukuku, Sağlık ve Sağlık Kuruluşları Hukuku, Savunma Sanayi Projeleri, Bilgisayar ve Enformasyon Teknolojileri Hukuku, Gayrimenkul İşlemleri, İnşaat Hukuku, Dava Takibi ve Alternatif Uyuşmazlık Yolları’dır.

Av. Cansel ERSOY

Hukuk eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında mezun olmuştur. 1973 yılında Ankara Barosu’na kaydolmuştur. 1980 ve 1999 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nın hukuk müşavirliğinde görev yapmıştır. Emekliliğini takiben avukat olarak büromuz bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Yabancı dillerden İtalyanca bilmektedir.

Başlıca ilgi alanları Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku ve Dava Takibi’dir.

Av. Namık KÖSEBALABAN

Hukuk eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmış ve 1984 yılında mezun olmuştur. 1985 yılında Ankara Barosu’na kaydolmuştur. Av. Prof. Dr. Yüksel Ersoy’un yanında geçirdiği avukatlık stajyerliği dönemini takiben serbest avukat olarak çalışmaya devam etmiştir. Ayrıca, gerek oldukça, proje bazında Ersoy Hukuk Bürosu’ndaki avukatlarla işbirliği yapmaya devam etmektedir.

Başlıca ilgi alanları İdare Hukuku, Ticaret Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Medeni Hukuk ve Adli ve İdari yargıda Dava Takibi’dir.

Tüm Soru ve Önerileriniz için
Bizimle İletişime Geçin