AVUKATLARIMIZ

YÜKSEL ERSOY, Hukuk eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmış ve 1959 yılında mezun olmuştur. Hukuk doktorasını Roma Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmış; bunu takip eden yıllarda Ankara Üniversitesi’nde önce doçent daha sonra profesör olarak görevde bulunmuştur. 1975 yılında A.B.D’deki Kaliforniya Üniversitesi Berkeley - Boalt Hall Hukuk Fakültesi’nde bir öğretim yılı süreyle misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. 1978-1979 yıllarında yine A.B.D’de bulunan Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin uluslararası hukuk departmanında misafir öğretim üyesi ve araştırmacı olarak çalışmıştır. Ankara Barosu’na 1968 yılında kayıt olmuştur. Yabancı dillerden İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir. 2003 yılı Şubat ayında Üniversite’den emekliye ayrılmıştır.

GÖRKEM ERSOY, 1994 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Bunu takiben 1994-1997 yılları arasında, İngiltere’deki East Anglia Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi almıştır. 1998 yılında fark sınavları vererek Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden de mezun olduktan ve stajını yaptıktan sonra 2000 yılında Ankara Barosu’na kaydını yaptırmıştır. Yabancı dillerden İngilizce bilmektedir.

CANSEL ERSOY, Hukuk eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapmış ve 1972 yılında mezun olmuştur. 1973 yılında Ankara Barosu’na kaydolmuştur. 1980 ve 1999 yılları arasında Türkiye İş Bankası’nın hukuk müşavirliğinde görev yapmıştır. Emekliliğini takiben avukat olarak büromuz bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Yabancı dillerden İtalyanca bilmektedir.